فروش رهن کامل آپارتمان در چیتگر ، اجاره آپارتمان در شهرک شهید خرازی

املاک بزرگ پارلمان غرب - منطقه 22

مقالات آموزشی

نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر

نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر

نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج در منطقه چیتگر : این روزها بنا بر مواردی همچون کمبود زمین و افزایش جمعیت، شاهد افزایش تعداد آپارتمان و برج ها می باشیم. در این میان، بعضی افراد توجه خود را بیشتر به سمت کیفیت زندگی و امکانات لوکس در برج ها برده اند. امکانات زیادی وجود دارد که مردم تمایل بیشتری دارند به زندگی در برج های لوکس. برج نشینی فقط برای شما یک زندگی لوکس را تداعی نخواهد کرد، و قطعا یک سری معایب و مزایا برای شما به همراه خواهد داشت که قرار است باهم به یک سری از این موارد بپردازیم.

معایب و مزایای برج نشینی در منطقه 22 چیتگر

همینطور که در اکثر بحث ها راجب ویژگی های مثبت اول صحبت میشود اول میریم سراغ مزایا برج نشینی.

نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر
نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر

فایل های موجود در املاک آپارتمان غرب

اجاره آپارتمان در شهرک شهید خرازی

اجاره آپارتمان در برج ایزدیار

خرید آپارتمان در برج سفید چیتگر

خرید آپارتمان در چیتگر

1. امکانات مدرن برج های چیتگر

یکی از دلایلی که خیلی از مردم به سمت خرید برج تمایل پیدا میکنند، بحث امکانات ساختمانی در برج هاست. مدرن ترین امکانات ساختمانی مثل مجموعه ورزشی، رستوران، سالن اجتماعات، فضای باز کودکان، استخر و سونا میز بیلیارد، نگهبان و… مواردی دیگر که زندگی امن تر و راحت تری برای ساکنان برج های لوکس فراهم میکند.

زندگی در این نوع مکان ها باعث صرفه جویی در زمان میشود. بخاطر وجود رستوران مجموعه ورزشی و موارد دیگر باعث میشود تا این نوع نیازها به صورت رایگان برای ساکنان فراهم بشود.

2. ایمنی بالا در برج های چیتگر

یکی از مسائلی که در تمامی ملک ها و زمین ها باید بررسی و رعایت شود، بحث ایمنی ساختمان و رعایت اصول ایمنی آن میباشد. ملک های بزرگی مثل برج امکاناتی دارند که امنیت ساختمان را به شدت نسبت به سایر زمین متفاوت و بهتر ساخته است. موارد امنیتی مانند سیستم اعلام حریق، برق اضطراری، پمپ آب، منبع آب اضطراری، موتورخانه، درب ضد سرقت و… مجهز هستند. بنابراین کمترین احتمال یکی دیگر از مزایای مهم در بحث ایمنی بالا برج نوع ساخته شدن و اصولی بودن ان ها در میباشد که در برابر زلزله و اینجور حوادث مقاوم ساخته شده اند.

3. امنیت کلی ساختمانهای منطقه 22

مجتمع‌های مسکونی دارای قوانین و ضوابط خاصی هستند که رعایت کردن آن‌ها می‌تواند امنیت بقیه ساکنین را تضمین کند. اکثر برج‌ها دارای لابی هستند و لابی‌من نگهبانی بیست‌و‌چهار ساعته از برج را بر عهده دارد. در بسیاری از برج‌ها ورود و خروج افراد غریبه و میهمان‌‌ها ثبت و بررسی می‌شود. از امکانات دیگر برج‌ها وجود دوربین‌های کنترل در راهروها و آسانسورها است که امنیت ساکنین را افزایش می‌دهد.

4. امنیت برج های چیتگر

اکثر برج ها از مواردی مثل نگهبان برخوردارند که بیست و چهار ساعته از برج نگهبانی میکنند.مسائلی دیگر مثل وجود لابی  و لابی من و یا ثبت و بررسی ورود و خروج افراد غریبه و مهمان ها. دوربین های کنترل نیز یکی از مسائلی است که باعث افزایش امنیت ساکنین میشود در تمامی ساختمان.

نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر
نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر

معایب برج نشینی در چیتگر

1. سر و صدا

تعداد ساکنین برج زیاد است و کوچک‌ترین سر و صدا از هر واحد می‌تواند باعث آزار و اذیت سایرین شود. البته دیوار اغلب برج‌های مدرن، به شکلی است که صدا بین واحدها رد و بدل نمی‌شود، اما سر و صدا در راهروها می‌تواند آزاردهنده باشد.

برخی اوقات برای صحبت در راهروها با صدای بلند به ساکنان تذکر می‌دهند یا بازی کودکان در محوطه ساختمان برای ساعات خاصی از شبانه روز ممنوع اعلام می‌شود. گرچه اغلب افراد به این قوانین احترام می‌گذارند، اما هستند افرادی که توجهی به قوانین و فرهنگ آپارتمان‌نشینی نداشته باشند.

2. ارتفاع زیاد

زندگی در طبقات بالای برج برای کسانی که ترس از ارتفاع دارند، مناسب نیست. همچنین اگر آسانسور به هر دلیلی از کار بیفتد، رفت‌وآمد به طبقات بالا بسیار سخت و طاقت‌فرسا است. مورد دیگر اینکه در مواقع اضطراری خروج از ساختمان چه از طریق آسانسور و چه از طریق پله‌ها زمان‌بر است.

3. روابط اجتماعی پایین

در برج‌ها افراد زیادی زندگی می‌کنند و اغلب همدیگر را نمی‌شناسند، هیچ‌گونه معاشرتی با هم ندارند و کاملا با هم غریبه هستند. همین امر باعث می‌شود که میزان صمیمیت و ارتباط همسایگان و تعاملات اجتماعی آن‌ها با هم زیاد نباشد.

5. هزینه شارژ بالا

امکانات و خدمات رفاهی در برج‌ها بسیار زیاد است و طبیعتا هزینه شارژ ماهانه ساختمان برای ساکنین هم بالاست. هرچه این امکانات بیشتر و پیشرفته‌تر باشند، شارژ بیشتری به ساکنین تحمیل خواهد شد. بنابراین زندگی در یک برج، علاوه بر هزینه خرید یا اجاره، هزینه شارژ ماهانه قابل توجهی هم دارد که باید به آن توجه کرد.

نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر
نکات کلیدی در هنگام خرید یک واحد در برج منطقه چیتگر

ویژگی های یک واحد مناسب در برج های منطقه چیتگر

یک واحد مناسب برای زندگی در برج دارای ویژگی ها و امکانات مختلفی می باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. استخر سونا جکوزی

موتورخانه و تهویه برجی را که استخر دارد باید بررسی کرد. بعضی از استخرها با شرایط خوبی ساخته نشده و یا برای مثال بعضی تصفیه‌کننده ها که آب هندی یا چینی دارند باعث کاهش کیفیت استخر میشوند.

2. آسانسور باربری

ساختمان‌های بلند باید سه تا چهار آسانسور داشته‌باشند. معمولا ساختمان‌های پنج و شش طبقه دو آسانسور دارند. یکی برای حمل اسباب و یکی برای افراد. اسباب‌کشی به برج مثل طبقه اول نیست که وسایل خانه را روی کول گرفت و بالا برد.

3. تراس

برج مثل آپارتمان چهار طبقه نیست که نداشتن تراس را با پشت‌بام بتوان جبران کرد. اندازه تراس به متراژ برج بستگی دارد؛ اگر واحدی زیر ۱۰۰ متر باشد، اندازه‌ای که یک بند رخت‌ در آن جا بگیرد کافی است اما خانه‌ای با متراژ ۳۰۰ متری باید تراسی داشته‌باشد که در آن یک میز و صندلی جا شود.

4. پنت هاوس

پنت هاوس یکی از زیباترین بخش های هر برج می باشد که هنر یک برج ساز را نشان میدهد. از نکات قابل توجه پنت هاوس این است که متراژی که باید برای پنت هاوس بدون در نظر گرفتن تراس باشد حداقل 200 متر و زیر این متراژ دیگر به آن پنت هاوس گفته نمی شود.

5. مقاومت در برابر باد

برج‌ها به دلیل ارتفاع بلندی شان باید در برابر باد مقاوم باشند. هر منطقه یک ضریب باد و زلزله دارد که این ضریب تجربی به دست آمده‌است. برج‌ها از قبل با رعایت این نکته مجوز ساخت گرفته‌‌اند. برج باید همچنین دارای پله اضطراری و راهروهای جانبی منتهی به آن باشد. دسترسی به این پله‌ها معمولا با خطی قرمز مشخص شده‌است.

سخن پایانی

با توجه به مزایا و معایب برج نشینی و نکات دیگری که خوانده اید، باید ببینید که آیا سبک زندگی شما با اینگونه ملک ها همخوانی و سازگاری دارد یا خیر. در صورتی که سازگاری داشته اید حال با خواندن نکات بهترین واحد برج را برای خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر