فروش رهن کامل آپارتمان در چیتگر ، اجاره آپارتمان در شهرک شهید خرازی

املاک بزرگ پارلمان غرب - منطقه 22

مقالات آموزشی

زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟

زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟

زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟ یکی از مزایا زندگی در طبقه آخر این بود که از هیاهوی شهری دور بوده و آلودگی صوتی نداشتند و در کنار آن می‌توانستند مناظر زیبای شهر را نیز به راحتی ببینند. اما در کنار اینها، زندگی در طبقه آخر معایبی نیز داشت که مهم‌ترین آن خرابی آسانسور و رفت و آمد بود زیرا بالا و پایین رفتن از پله‌ها برای دسترسی به طبقه آخر بسیار دشوار بود.

یکی دیگر از معایب زندگی در آخرین طبقه ساختمان آن بود که فشار آب در این طبقه به درستی مدیریت نمی‌شد، به خصوص در زمان اوج مصرف آب، این موضوع بیشتر به چشم می‌خورد.

معمولا بیشتر طبقه آخر آپارتمان ها به علت ارتفاع زیاد و نیروی جاذبه، با مشکل کم بودن فشار آب بر می خورند. چنانچه از سیستم های گرمایشی مثل شوفاژ استفاده کنند این مشکل دو برابر می شود. در فصول سرد سال طبقات بالایی ساختمان ها نسبت به دیگر طبقات سردتر هستند و همچنین آفتاب گیرتر نیز هستند.

طبقات بالاتر می توانند با نصب تانکر و پمپ آب به فشار آب خود کمک کنند. برای خرید پمپ های آب باید به اصول فنی آن دقت کرد و همین طور برای اینکه آلودگی صوتی برای طبقات دیگر ایجاد نشود باید از مخازن استاندارد استفاده شود. بهترین روش برای حل مشکلات طبقات بالاتر کدام اند؟

در این مقاله از املاک چیتگر قصد داریم به مواردی از مزایا و معایب طبقات بالاتر آپارتمان ها اشاره کنیم پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

برای اطلاع از آخرین قیمت املاک و آپارتمان، و برج های منطقه 22 و خرید آپارتمان در منطقه 22 با املاک پارلمان غرب تماس حاصل نمایید. برای اطلاع از قیمت آپارتمان در منطقه چیتگر با شماره های 02144741072 تماس حاصل نمایید.

زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟
زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟

معایب طبقات بالایی ساختمان چیست؟

طبقات بالایی آپارتمان ها به علت ارتفاع زیاد از زمین دارای معایبی هستند‌. اولین آن کم بودن فشار کم آب و آب رسانی به طبقات بالا است. یکی دیگر از ویژگی های طبقات بالایی آپارتمان ها سرد بودن در فصل سرد و همچنین گرم بودن در فصول گرم سال است که اکثر ساکنان در این باره ناراضی هستند.

بروز حوادث ناگهانی در آپارتمان ها و برج های مسکونی غیر قابل پیش بینی نیست و برای پیشگیری این حوادث باید کارهای لازم انجام شود. در مواقعی که حوادثی مثل زلزله رخ دهد ساکنان طبقات آخر ساختمان با مشکل رو به رو خواهند شد.

از دیگر مشکلات طبقات بالایی می توان به مشکلات پشت بام اشاره کرد، چرا که هر خرابی و رطوبتی به سقف منزل شما آسیب وارد می کند.

از مزایا و معایب زندگی در طبقه آخر آپارتمان چه می‌ دانید؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی آپارتمان ها را بلندتر می سازند. با این وجود بسیاری از افراد زندگی در طبقات بالاتر را به علت چشم انداز زیبایی که دارد ترجیح می دهند. ولی به نظر شما زندگی در طبقه های بالایی یک آپارتمان آیا جنبه مثبت نیز دارد؟ زندگی در این طبقات دو جنبه مثبت(مزایا) و منفی(معایب) دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

سکونت در آخرین طبقات آپارتمان ها از سال ها پیش در قاره اروپا رواج داشته و افراد ثروتمند در این طبقات زندگی می کردند. از مزایای سکونت در این طبقات می توان به نبود آلودگی صوتی، شلوغی و همچنین مناظر زیبا و چشم نواز اشاره کرد.

ولی به جز این مزایا معایبی نیز وجود دارد و اصلی ترین آن خراب بودن آسانسور و بالا و پایین رفتن از پله ها است که کاری بسیار خسته کننده است. همچنین از دیگر عیوب آن مدیریت نکردن مصرف آب برخی از ساکنین است.

مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان

از اصلی ترین مزایا این طبقات نورگیر بودن آن است، به این علت که آپارتمان های دیگر به دور آن نیستند نور مستقیم به منزل وارد می شود. به علت ارتفاع زیاد این خانه ها از سطح زمین منظره چشم انداز یک شهر را می توانید تماشا کنید.

مزیت دوم آن، کم بودن صدای پمپ آب است و اکثرا طبقات همکف و پایین تر به علت صدای زیاد آن اذیت می شوند. این مشکل با هر بار روشن و خاموش شدن برای طبقات بالا مزاحمتی ایجاد نمی کند‌.

ایمن بودن طبقات بالاتر هر آپارتمان از مزایای مهم آن به شمار می رود‌. به این منظور که هر چی از طبقات پایین تر به بالا می رویم امنیت آن بیشتر می شود‌. چرا که رفت و آمد کمتر است و همین طور پایین آوردن وسایل از طبقه بالا دشوارتر است و حمل این وسایل برای دزد کار آسانی نخواهد بود‌.

معایب زندگی در طبقه آخر آپارتمان

ساکنان طبقه های آخر آپارتمان در فصول سرد سال سرمای بیشتری را احساس می کنند‌ و علت آن بادگیر بودن و کم بودن ساخت و ساز اطراف این آپارتمان ها است. همین طور طبقات میانی به علت محصور بودن گرمای بهتری را دارند.

همانگونه که می دانید ساکنان طبقات بالایی در فصول سرد سرمای بیشتر و در فصول گرم سال به علت گرماگیر بودن گرمای بیشتری را احساس می کنند. به این دلیل در فصول گرم سال کولرهای آبی جوابگو نیستند و باید از کولرهای گازی یا اسپیلت برای خنک نگه داشته خانه خود استفاده کنید.

این روزها با افزایش طبقات آپارتمان ها برای جلوگیری از حوادث احتمالی باید از سیستم اطفا حریق استفاده کرد و این یکی از معایب طبقات بالاتر است.

زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟
زندگی در طبقه آخر آپارتمان خوبه یا بد؟

طبقات پایینی و همکف آپارتمان

اکثر افراد ترجیح می دهند در طبقات پایین تر و همکف زندگی کنند. اکثر این افراد به علت نبود آسانسور و بالا رفتن از پله ها طبقات همکف را انتخاب می کنند. از دیگر دلایل انتخاب طبقات همکف می توان به دسترسی به فضای بیرونی و حیاط اشاره کرد. به دیگر مزایا و معایب طبقات همکف در ادامه خواهیم پرداخت.

مزایا:

دسترسی راحت: ساکنان طبقات همکف به درب اصلی آپارتمان نزدیک تر هستند و رفت و آمدشان راحت تر است.

هزینه مناسب: در اکثر آپارتمان ها طبقات همکف هزینه کم تری نسبت به دیگر طبقات دارند. همچنین برای اسباب کشی بسیار راحت تر و در کم ترین زمان می توان وسایل را جا به جا کرد.

امنیت: امنیت طبقات همکف از برخی لحاظی خوب و برخی لحاظ دیگر بد است.

معایب:

نداشتن چشم‌ انداز: اکثر افرادی که منظره شهر برایشان مهم است طبقات بالاتر را برای سکونت انتخاب می کنند. پس اگر برای شما نیز چشم انداز شهر مهم است بهتر است طبقات همکف را انتخاب نکنید.

طبقات میانی آپارتمان

برخی افراد طبقات وسطی آپارتمان را برای سکونت انتخاب می کنند. این طبقات دارای مزایا و معایبی نیز هستند که به آن اشاره خواهیم کرد.

مزایا:

چشم‌ انداز قابل قبول: چنانچه شما جزء افرادی هستید که طبقات بالا را ترجیح می دهید و مورد مناسب خود در طبقات بالا را پیدا نکرده اید می توانید طبقات میانی را انتخاب کنید. چرا که نسبت به طبقات همکف چشم انداز بهتری دارند.

مصرف به صرفه انرژی: به صرفه بودن هزینه های آب و برق در طبقات میانی از اصلی ترین مزایای این واحدها است. چرا که تابش نور خورشید به طور مستقیم به این واحدها می خورد و از گرمای بیشتری نسبت به دیگر طبقات برخوردارند. این طبقات به علت محفوظ بودن چه از سمت کف و سقف در فصول زمستان و تابستان از مصرف انرژی کم تری برخوردارند.

معایب:

آلودگی صوتی: آلودگی صوتی می تواند از شاخص ترین مشکلات طبقات میانی و همکف باشد که اکثر افراد در این باره کلافه شده اند.

طبقات بالایی آپارتمان

برخی افراد معتقدند که طبقه آخر آپارتمان نسبت به طبقات دیگر ساختمان ها مناسب تر هستند. اما هر فرد نظری دارد و توصیه ما به شما این است که قبل از خرید هر طبقه از مزایا و معایب آن خبر دار شوید.

مزایا:

چشم‌ انداز زیبا: از جمله اصلی ترین مزیت طبقات بالا چشم انداز زیبا و دل نشین آن است.

آلودگی صوتی کم تر: چرا که این واحدها در ارتفاع زیادی نسب به زمین قرار دارند و صدای کم تری را می شنوند.

امنیت: امنیت این طبقات نسبت به طبقات دیگر بالاتر است.

دریافت سر و صدای کم تر از طبقات دیگر: از معایبی طبقات همکف آلودگی صوتی که آرامش ساکنین را بر هم می زند می توان اشاره کرد. این مشکل برای طبقات آخر وجود ندارد و آن ها از صدای پای ساکنان دیگر و ماشین ها مورد آزار و اذیت قرار نمی گیرند‌.

معایب:

مصرف انرژی بالا: در فصل های گرم مثل تابستان به علت گرماگیر بودن طبقات آخر گرمای بیشتری را متحمل می شوند و مداوم آن ها مجبورند از سیستم های سرمایشی استفاده کنند.

جمع بندی

 1. زندگی در آخرین طبقه ساختمان از حدود دو قرن پیش در اروپا رواج پیدا کرد و در واقع این طبقات محل زندگی افراد ثروتمند بود.
 2. از مهم‌ترین مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان نورگیری خوب آن است که به دلیل محصور نبودن در میان ساختمان‌های دیگر، نور خوبی از اطراف وارد خانه می‌شود که نه تنها موجب روشن‌تر شدن خانه می‌شود بلکه خانه را در فصول سردتر سال به خوبی گرم می‌کند.
 3. زندگی در طبقه آخر، مزایای دیگری نیز دارد و آن وجود امنیت در این طبقه است.
 4. با زندگی در طبقه آخر، آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید زیرا طبقات پایین‌تر صداهای آزار دهنده‌ای مانند باز و بسته شدن درب‌ها، باز شدن درب پارکینگ و بسته شدن آن، رفت و آمد ماشین‌ها و افراد و سر وصدای ناشی از آنها را بیشتر احساس می‌کنند.
 5. زندگی در آخرین طبقه همچنین با ریسک کمتری در برابر بالا زدن آب فاضلاب و لوله‌ کشی‌های اصلی همراه است.
 6. با توجه به اینکه همیشه گرما به سمت بالاتر حرکت می‌کند طبقات بالایی گرمای بیشتری دریافت می‌کنند و این موضوع برای افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند گزینه مناسب‌تری است.
 7. همانطور که زندگی در آخرین طبقه ساختمان در فصل سرد، سردتر خواهد بود، در فصل تابستان نیز خانه گرمتر از واحدهای دیگر خواهد شد.
 8. موضوع دسترسی به طبقه آخر آپارتمان نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که زندگی در طبقه آخر را دشوار کرده است.
 9. از دیگر معایب زندگی در طبقه آخر آپارتمان باید به موضوع فشار آب اشاره کرد.
 10. یکی از معایب زندگی در طبقه آخر، احتمال نشتی رطوبت از سقف آپارتمان به داخل واحد است.
 11. از دیگر معایب زندگی در این طبقات به گران‌تر بودن هزینه خرید و اجاره آنها باید اشاره کنیم.
 12. زمانی که یک آپارتمان به آسانسور بار مجهز نباشد، جابجایی وسایل سنگین در آن بسیار سخت خواهد شد.
 13. با توجه به اینکه طبقه آخر در فصل گرما، گرمتر خواهد بود شما باید هزینه بیشتری بابت انرژی و سرد کردن خانه پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر